Erdi isimli şahsın yazdığı yazıyı inceleyelim;

Erdi 16.03.2019 tarihinde şikayetvar.com sitesine aşağıdaki yazıyı yazmıştır.Erdi cihazı aldıktan sadece 3 gün sonra "bu tarz bir ürünün benim hastalığım için çare olmadığını düşünüyor ve memnun kalmadığım için iade etmek sitiyorum" diyerek whatsapp hattımıza başvurmuş, "hastalığının ne olduğunu bilemiyoruz" cihazın kullanım prosedürü olduğunu, en az 30 günü tamamlamak gerektiği ayrıca cihazın hijyenik olduğu açılan ürünün iade alınmadığını kendisine bildirmiştir. Fakat erdi iade etmeyi kafasına koymuştur. Başlar şirket telefonlarımızı aramaya. Sürekli aynı cümleleri tekrar ederek iade edebileceğini sanmaktadır. Satıştan sorumlu biyomedikal mühendisi arkadaşımız fenalık geçirinceye kadar arar ve ısrar eder. Bunun üzerine firma sorumlumuz tarafından aranarak ne istediği anlaşılmaya çalışılmıştır. Erdi sürekli aynı cümleleri kurarak iade edeceğini sanmaktadır. "Bu cihazın işe yaramayacağını siz de biliyorsunuz" demesine istinaden "peki ozaman niçin aldınız" diye sorulunca "lafı buraya getirceğinizi biliyordum" bile demiştir. Kendisine bu ısrarının devam etmesi üzerine hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı bildirilmiştir. Erdi söylenen hiçbir şeyi dinlemeden "geri alacaksınız" dan başka bir cümle kurmamaktadır. Erdi Bionetteyi ağaçtan topladığımızı düşünür, sipariş verir, cihazı alır, üzerinde "Açılan kutu iade alınmaz" yazan etiketi yırtarak açar. Erdi iade edeceğinden emindir. "Erdinin ısrarları sebebi ile firma sorumlumuz şahsi telefon numarasından engellemiştir. Fakat erdi aramaya devam eder. Yetinmez eşi arar. Yetinmez mesai saatleri dışında eşinin whatsapp ından yazar. Mail yazar. Hemen daha önce aklına şikayatvar.com gelir. Başkaları için de yazmıştır. Ve bu yazıyı yazar. Bize ulaşamamıştır. Canı yanmıştır. Kendisini savcılığa vereceğimizi söylediğimizde tehdit ettiğimizi düşünmüştür.

Erdi bir süre sonra şikayetini kaldırmış, "Şikayetim çözümlendi" şeklinde teşekkür mesajı yazmıştır. Şikayetinin nasıl çözüldüğü tarafımızdan anlaşılmamıştır. Yaptığımız tek işlem erdiyi savcılığa vermektir.
Erdi cihazı bir sokağa çıkma yasağı gününde (23.05.2020) yapacak iş bulamadığı için akılna bionette ve şikayetvar.com gelmiştir. Tekrar yazar.

Erdi cihazı alalı bir yıldan fazla olmuştur. Bu kadar süre kullanmasına rağmen fayda görmemiştir. Zaten fayda görmeyeceğini "akademisyen" olması sebebi ile 3. günden anlamıştı. Konuyu da alerji uzmanı olan doktorlara!! ileterek yaptığı çalışma sonucu "böyle bir cihazın şu an için kanıtlanmış bir olumlu etkisine rastlamadıklarını, ellerinde buna ilişkin bir veri olmadığını" söylemişlerdir. Dünyada 600.000 den fazla kullanıcısı olan, doktorlar tarafından geliştirilen ve web sayfamızda klinik çalışmaları bulunan, hem dünyadan hem de ülkemizden yapılan klinik çalışmalarla faydası kanıtlanmış, Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilmiş ve satışına izin verilmiş , ülkemizde de binlerce kullanıcısı olan tıbbi cihazı, "akademisyen" olması ve uzmanlık alanı olması sebebi ile işe yaramadığını kanıtlamıştır. Erdi test etmiş ve önermemektedir. Erdi danıştığı doktorların verdiği ilaçların ne fayda sağladığını, zararlarının nasıl telafi edileceği konusunda da bir çalışma yapmalı ve değerli "akademik" çalışmaları ile bu konudan şikayeti olanları aydınlatmalıdır. Ayrıca alerjik rinit için çözümlerini de sunmalıdır. Ayrıca erdiye cihazı geri iade edemeyeceğini söylememiz büyük kabalıktır. Oysa "akademik" çalışmaları olan erdinin bu talebi anında yerine getirilmeli idi. Erdinin başka bir uzmanlık alanı daha vardır. Kullanıcı yorumları sayfamızda yayınladığımız bütün yorumların fake (sahte) olduğunu anlamıştır. Zaten biraz inceleyince herkesin tespit edebileceğini de anlamıştır.
Korona sonrası adliyeler açılınca erdi mahkemeye verilerek yazdıklarını kanıtlanması istenecektir. Sayfamızda yorum yazan onlarca kullanıcımızı sahte olmakla suçlamasının sonuçları sayfamızdan yayınlanacaktır. Ayrıca erdinin bu çalışmaları çalıştığı kuruma ve YÖK'e de iletilip başarılı çalışmları desteklenecektir.