Ön Sipariş Formu'nu doldurarak;

 • Yurtiçi Kargo ile Kapıda Kredi Kartı veya EFT/Havale ödeyebilir,
 • Bayilerimizden alabilir,
 • Antalya ofisimizden alabilirsiniz.

Fototerapi teknolojisinin verimliliğini ispatlayan çok sayıda yayın bulunmaktadır. Yayınlarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yayınlarımız

Sağlık Bakanlığı kaydımızı sorgulamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. https://utsuygulama.saglik.gov.tr/UTS/vatandas#/vatTibbiCihazListele sitesine gidin.
 2. Sağ üstte bulunan Marka Adı: alanına Bionette yazın
 3. Sorgula butonuna basın (Kayıtlı olduğunu bu adımda görebilirsiniz)
 4. Detaylı bilgi almak isterseniz tablodaki Barkod Numarası'na tıklamanız yeterlidir. Açılan ekranda tüm detaylar yer almaktadır.

Bionette’nin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bionette, yüksek teknolojili ışık kaynağı kullanan ve pille çalışan patentli bir cihazdır. 2 yıl garantilidir. Cihaz kullanıcı hatası (kırılma, bozulma vb.) olmadığı sürece pilleri değiştirilerek kullanılabilir.

Bionette çok sayıda Avrupa - Amerika ve diğer ülkelerde kullanıma uygundur. Class II sınıfı medikal cihaz olan Bionette, CE ve ISO kalite belgelerine sahiptir. Dünyada bir çok ülkede kullanılmaktadır. 600.000 den falza kullanıcısı vardır. Türkiye, Avustralya, Kanada, G.Kore, Çin, Rusya, Ukrayna, S.Arabistan, İtalya, Almanya, İsrail, İzlanda, Litvanya, Avusturya, Çekya, İngiltere, Hindistan, Malezya, Slovakya, Macarsitan, İsviçre, Kolombiya, Şili, Fransa, Peru, Meksika ve bir çok ülkede de satılmaktadır.

6 yaş altı doktor tavsiyesi ile, 6 yaş ve üzeri çocuklar ebeveynlerinin kontrolü altında Bionette’yi kullabilirler.

Hijyenik nedenlerden dolayı cihazınızı başkalarıyla paylaşmanızı önermiyoruz. Korona dönemi önerilmiyor!!

Bionette 630 nm led ışık kaynağı kullanmaktadır.

Bionette’nin Işığı zararsızdır. Ancak gözünüzle direkt temastan kaçınınız. Işık kaynakları gözlere zarar verebilir.

Bir seans yaklaşık 4 dakika sürmektedir.Düğmesine basınca çalışır, seans bittiğinde kendi kapanır.

Kırmızı ışığın yanıp yanıp sönmesi cihaz pillerinin zayıfladığını gösterir. Pilleri değiştirmeniz gerekmektedir. Pil değişim videomuzu izlemek için tıklayınız

Bionette cihazınızda 2 adet CR2032 (3v) lityum düğme pil kullanılır. Tarihi geçmemiş ve kaliteli pil kullanılmalı. Diğer pillere göre 3-4 kat daha uzun ömürlü Bionette pillerini tercih edebilirsiniz.

Kırmızı ışık hiç yanmıyor ise pilleriniz eskimiş veya tamamen bitmiş olabilir. Öncelikle pillerinizi değiştiriniz sorun hala devam ediyor ise bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Garanti satın alma tarihinden itibaren 2 yıldır. Garanti, cihazın normal çalışma koşullarında ve üretici tarafından sağlanmış talimatlara uygun olarak kullanılması neticesinde bozulmuş olduğuna karar verilmesi halinde ücretsiz yedek parçaların değişimini ve onarımını içerir.

Burna takılan çubuklar, çok konsantre olmayan bir temizleme solüsyonuyla nemlendirilmiş yumuşak bir bezle temizlenmelidir. BioNette asla suya sokulmamalıdır.

Bionette 2 adet yüksek kalite lityum Cr2032 (3V) pile sahiptir. Pil kapağını ok işareti olan taraftan açın. İçindeki pilleri çıkarın. Yanında verilen 2 adet yedek pili çıkardığınız şekilde (+) ları üste bakacak şekilde yerleştirin. Pil yuvasını çıkardığınız şekilde yerine koyun. Eğer çalışmıyor ise piller ters olabilir. Ayrıca satın aldığınız pillerin son kullanma tarihini mutlaka kontrol edin. Kalitesiz ve son kullanma tarihi geçmemiş piller kullanılmalı. Diğer pillere göre daha uzun süre kullanılabilen Bionette pillerini tercih edebilirsiniz. Pil değişim videomuzu izlemek için tıklayınız

 • Çok ciddi burun deviasyonu olan hastalar
 • Akut ,viral veya bakteriyel burun iltahabı olan hastalar
 • Burun içi veya geniz tümörü teşhisi koyulan hastalar
 • Kronik burun kuruması olan hastalar
 • Kalp pili veya koklear implantı olan hastalar
 • 6 yaş altı çocuklar doktor tavsiyesi ile kullanabilir
 • 6 yaş ve üstü çocuklarda ebeveyn kontrolünde kullanımı tavsiye edilir

Bionette Alerjik Rinit ve Alerjik Astım için kullanılır. Alerjik rinit ve alerjik astımın tedavisi şimdilik yoktur. Bu nedenle bütün yöntemleri ömür boyu kullanmak gerekir. Bionette hapşırma, kuru öksürük, göz akması ve kaşınması, geniz akıntısı ve kaşınması, burun akması ve kaşıntısı gibi alerjik rinit ve alerjik astımın bütün belirtileri için kullanılır. Polenler, tozlar, çimenler, ev akarları, evcil hayvanlar, yün, sigara, kokular, küf, hamam böceği kabukları gibi bütün alerjenler için kullanılabilir. Testlere gerek duymadan tüm alerjenler için ve testlerde sonuç çıkmasa dahi kullanılabilir. Nonalerjikler kullanabilir.

Bionette ilk başlangıçta günde 4 defa (Sabah, Öğle, Akşam, Yatarken) kullanılmalıdır. İlk 1 aylık kullanım çok önemlidir. Düzenli yapılmalıdır. Aksatılırsa ilk iyileşme süreci uzayabilir. Kullananların %99 u ilk 1 aylık dönem içerisinde ilk iyileşmeyi hissetmiştir. Bu süre bazı kullanıcılarda biraz daha uzamıştır. İlk iyileşme hissedilinceye kadar günde 4 defa düzenli yapılmalıdır. İlaçlarla etkileşime girmez. İhtiyaç duyulursa başlangıçta ilaçlarla beraber kullanılabilir. Hedef ilaçlardan kurtulmaktır. Bionettenin yan etkisi ve zararı yoktur. Klinik çalışmaları olan bir tıbbi cihazdır. Bu süreci yapamayacaklar için cihazı almamalarını öneriyoruz. Sabır gerektiren bir süreçtir.